Poradnik Beagle

Dostosowanie mieszkania do psa

Nabywając nowego członka rodziny jakim jest beagle należy pamiętać, że potrzebuje on dostosowania mieszkań do jego potrzeb, nie na odwrót. Kupując psa należy pogodzić się o wprowadzaniu kilku zmian w mieszkaniu, czy domu, by wszystkim żyło się dobrze.

Wyposażenie

Z psami, szczególnie małymi, jest jak z dziećmi. Pierwsze co trzeba zrobić to przed zamieszkaniem psa pochować lub zabezpieczyć wszelkie sprzęty przed zniszczeniem. Do takich przedmiotów najczęściej należą buty, wystające kable, wszelkie rzeczy, które wiszą i można z łatwością ściągnąć. Do zadania można podejść innowacyjnie: schylić się do wzrostu zwierzęcia i z jego perspektywy zobaczyć co może być atrakcyjną zabawą dla psa,
a może być dla niego niebezpieczne.

Wartościowe rzeczy

W miejscach niedostępnych dla psa warto umieścić takie przedmioty jak: ulubione ubrania, książki, płyty, telefony – wszystko to, co może za chwilę znaleźć się w pysku rozbawionego psa.

Środki niebezpieczne

Czasem chwila wystarczy, żeby stało się jakieś nieszczęście. Szczególnie, gdy ma się w domu takie ruchliwe i ciekawskie zwierzę jak beagle. Z uwagi na to, wszelkie środki do czyszczenia WC, wanien, płyny do naczyń, środki do prania i inne które mogą wyrządzić krzywdę psu powinny znajdować się w miejscu dla niego niedostępnym. Najlepiej w wiszącej wysoko szafce.

Miejsce do spania

Każdy pies powinien mieć również wyznaczone swoje miejsce do spania, w którym będzie mógł spokojnie się zdrzemnąć w ciągu dnia, czy przespać całą noc. Może to być kojec, czy specjalna klatka dla psów, czy większe siedzisko. Ważne by pies czuł się tam bezpieczne i mógł bez stresu odpocząć.

Miejsce do jedzenia

Pies musi mieć zapewnione pożywienie i stałe źródło czystej wody. Należy zapewnić mu odpowiednie miejsce, by miał możliwość spożywania posiłków bez zbędnych sytuacji stresowych. Gdy mamy inne zwierzęta domowe oprócz beagle trzeba tak rozmieścić miski, by żadne ze zwierząt nie miało dostępu do pożywienia drugiego. Często zdarza się tak, że zwierzęta wyjadają sobie wzajemnie karmę z misek. Nie jest to wskazane ze względu na indywidualne potrzeby dietetyczne każdego zwierzęcia oraz na częstotliwość spożywania posiłków.

Rozrywka

Jak już wcześniej wspomniano beagle to psy pełne energii i radosne. Oprócz systematycznych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu warto im również dostarczyć rozrywek w mieszkaniu. To w nim spędzają najwięcej czasu, jeśli mieszkamy w bloku.
W związku z tym warto kupić psy zabawki: piszące kaczki, czy kury do gryzienia, kości, czy odpowiednie gryzaki. Można również skorzystać z zasobów Internetu i tam znaleźć pomysły na nowe zabawki dla psa.

Zobacz