Poradnik Beagle

Akcesoria domowe dla psa

Jeśli planujemy mieć psa musimy mu przygotować odpowiednią wyprawkę. W niej powinny znajdować się przedmioty codziennego użytku do spania, jedzenia i spędzania aktywnie wolnego czasu. Przyglądnijmy się jakie akcesoria powinny znajdować się w psiej wyprawce.

Akcesoria do spania

Pies od początku powinien mieć wyznaczone, stałe miejsce do spania. Można je łatwo zorganizować stawiając w odpowiednim miejscu legowisko, ewentualnie kosz wiklinowy, czy materacyk. Nie powinno być ono zbyt drogie, dlatego że mały szczeniak szybko go zniszczy. Innym rozwiązaniem jest postawienie specjalnej klatki dla psa. Przyda nam się ona także, gdy będziemy jeździć na wystawy z naszym czworonogiem. Do legowiska przyda się kocyk lub miękka poduszka. Ważne by można je było prać, gdyż na pewno nie raz się wybrudzi.

Miejsce do jedzenia

Oczywiście psu potrzebne także miski na pożywienie oraz wodę. Najlepiej gdyby były metalowe, głębokie i umieszczone na gumie, by miski się nie ślizgały podczas spożywania posiłków przez naszego szczeniaczka. Głębokie miski też ciężej jest przewrócić. Powinny być one także dopasowane wielkością do wielkości pyska psa.

Zabawki

W sklepach zoologicznych jest bardzo wiele zabawek dla psów. Są one potrzebne im do rozładowania nadmiaru energii, rozwijania swojej sprawności ruchowej i dla rozrywki. Wybierając zabawkę należy sprawdzić, czy posiada atest, czy jest bezpieczna dla psa, jak długo wytrzymają zabawy z psem, czy istnieje możliwość odpadnięcia jakiejś części.

Najbardziej powszechnymi zabawkami dla psów są gumowe kółka do gryzienia, piłka, linka do przeciągania, dysk do zabaw na świeżym powietrzu, piszczące zabawki do gryzienia, gryzaki oraz naturalne przekąski.

Wśród tych ostatnich najbardziej polecane są prasowane kości, suszone żwacze wołowe, suszone wątróbki, płucka i inne. Dzięki temu psy nie będą odczuwały potrzeby gryzienia innych rzeczy.

Higiena

Przed kupnem psa należy się zastanowić, czy nie będzie nam przeszkadzało zbieranie psi kupek z trawników, czy chodników. Koszy na psie odchody jest coraz więcej, dzięki czemu trawniki są czyste. Jeśli nam to nie przeszkadza zaopatrzmy się w specjalną łopatkę i torebki na psie odchody.

Czego należy unikać?

Psom nie wolno podawać kości z kurczaka. Są one ostre i łamią się na ostre kawałeczki, które mogą poprzecinać układ pokarmowy psa. Szczenięta powinny używać miękkich gryzaków. Nie należy podawać szczeniętom gryzaków przypominających obuwie lub inne przedmioty, których używamy. Szczeniak nie odróżni gryzaka od prawdziwych przedmiotów i wyrządzi nam wiele szkód.

Zobacz