Poradnik Beagle

Przygotuj się na psa

Kupno psa to pierwsza decyzja jaką musimy podjąć. Gdy już będziemy szczęśliwymi jego posiadaczami jesteśmy zobligowani zapewnić mu bardzo dobre warunki do życia przy naszym boku, dlatego też potrzebne będą zakupy. Co musi znaleźć się w psiej wyprawce??

Akcesoria na spacery

Psy oczywiście muszą wychodzić na spacery. Dzięki zapewnieniu naszemu pupilowi odpowiedniej dawki ruchu nasz pies będzie zdrowy, ale także i szczęśliwy. Do wychodzenia na spacery oczywiście przyda nam się odpowiednia smycz, najlepiej gdyby była mocna, z taśmy, bądź automatyczna. Do smyczy oczywiście potrzebna jest obroża. Powinna być wykonana ze skóry lub z mocnego, wytrzymałego materiału. Obroża musi posiadać odpowiednią szerokość w stosunku do wielkości psa – wąskie obroże wpijają się w szyję psa. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być szelki.

Na spacerach warto również mieć przy sobie niskokaloryczne smakołyki, którymi będziemy nagradzać psa za dobre zachowanie, czy wykonywane zadania, która powinna być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, szelki do samochodu przypinające się do siedzenia, w razie gdybyśmy podjeżdżali samochodem w odludne miejsce, czy ewentualnie gwizdek na psa. Jeśli podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu planujemy treningi, czy tresurę warto mieć przy sobie linkę do treningu. Na spacerach powinniśmy posiadać przy sobie także łopatkę i worki na psie odchody, by posprzątać po swoim psie.

Akcesoria do higieny

Każda rasa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też, by pies był czysty i pachnący warto nabyć w sklepie zoologicznym: patyczki oraz płyn do mycia uszu, szczotkę do zębów, i specjalną pastę do czyszczenia zębów, szampon do pielęgnacji psiej sierści, szczotkę do czesania sierści, gęsty grzebień. Warto dbać o wygląd zewnętrzny psa, w szczególności jeśli planujemy z psem jeździć na wystawy.

Akcesoria na wystawy

Jeśli chcemy z naszym psem jeździć na wystawy będą nam potrzebne dodatkowe akcesoria. Na pewno musimy nabyć ringówkę (specjalna smycz na wystawy), klatkę wystawową. Gdy chcemy, by sierść naszego psa miała połysk kupmy także olejek norkowy w spray'u.

O wystawach i to co nam potrzebne na nie znajdziemy wiele informacji w Internecie na profesjonalnych stronach i forach, a także w książkach o tej tematyce.

Oprócz podstawowych przedmiotów do codziennego użytkowania, tj. miski, legowisko, zabawki warto nabyć akcesoria, które pomogą w zachowaniu czystości psa, a także uprzyjemni nam długie spacery na świeżym powietrzu.

Zobacz